• Designové radiátory
  • Kontaktujte nás
    + 420 775 872 753
    Po - Pá: 9:00 - 17:00
  • Můj profil
  • 3 ks
    za 164 782 Kč
Designové radiátory - teplo a krása vašeho domova

Jak správně vybrat designový radiátor?

VÝKON

Důležitý faktor pro správný výběr radiátoru je výkon. Optimální výkon Vám zaručí dostatečné vyhřátí dané místnosti a zároveň Vám ušetří peněženku. Existuje mnoho způsobů, jak zjistit Váš potřebný výkon.  

Základní výpočet pro optimální výkon: Šířka × Výška × Délka = m3 × 35 = Orientační výkon. ( Watt )

Zjištěné hodnoty z výpočtu je však nutné brát s rezervou. Hodnoty jsou orientační a pomůžou Vám vybrat radiátory pohybující se v daném výpočtu.  Pro přesnější zjištění potřebného výkonu vždy doporučujeme obrátit se na odborníka (topenář, instalatér, projektant). Výkon se může lišit na základě dalších otopných těles v místnosti, stavu budovu, zateplení nebo umístění místnosti.  


ROZMĚRY

Další faktor vhodný pro výběr je rozměr a umístění vybraného radiátoru. Existuje spousta rozměrů designových radiátorů a způsobů, kam je umístit. Zvažte tedy možný rozměr radiátoru tak, aby se Vám dobře umístil na dané místo, popřípadě aby nebránil jiným věcem v místnosti (dveře, okna ). Pokud si nevíte rady, neváhejte nás kontaktovat. Naši specialisti Vám rádi poradí.  


SORTIMENT

 

Naše společnost Vám nabízí designové radiátory až od 6 výrobců.

          

Při výběru výrobců jsme stanovili jasná pravidla, které musí splňovat tak, aby vyhovovala našim požadavkům. Každý výrobce splňuje normy ohledně kvality výrobku a bezpečnosti. Základní prvek pro výběr radiátoru je i vzhled samotný. Radiátor Vás bude doprovázet několik let Vašeho života.  Berte tedy v úvahu výkon, ale i vzhled, který bude vyhovovat Vašemu životnímu stylu a kreaci. Zvolte si výrobce, typ a barvu radiátoru. Každý výrobce je osobitý a jeho osobitost se odráží na vzhledu radiátoru.  Možnost odstínů barev a povrchových úprav je neskutečně mnoho. Barvy můžou být hladké, matné a strukturální. Doporučujeme se tedy podívat na orientační vzorník barev, který je uvedený u každého výrobce. Dále máte možnost různých povrchových úprav ( chrom, nerez ). Díky mnoha atypickým prvkům můžete vytvořit radiátor, který bude zastávat funkci exkluzivního doplňku celé místnosti.  


PŘÍSLUŠENSTVÍ

Každý radiátor můžete doplnit o designovou termostatickou sadu. Sada Vám zaručí kompletní připojení Vašeho radiátoru tak, aby ladil s daným radiátorem a nenarušoval čistý design. Nabízíme termostatické sady s různými možnosti připojení a povrchovým provedením. Máte možnost vybavit Váš radiátor elektrickou topnou tyčí, která Vám umožní ohřát radiátor i při vypnutém otopném systému. Topné tyče se nabízejí jak bez termostatu, tak s termostatem pro ovládání teploty na daném radiátoru.

Máte li zájem o jakýkoliv výrobek z našeho sortimentu a nevíte který vybrat správně?

Neváhejte kontaktovat naše specialisty, kteří Vám rádi poradí s výběrem jakéhokoliv zboží z našeho sortimentu.

Pokud máte zájem o produkty z našeho sortimentu. Můžeme Vám nezávazně vypracovat cenovou nabídku dle Vašich  požadavků.  

 
Soubory cookies používáme pro správné fungování naší webové stránky a jejích funkcí. Pomocí souborů cookies si také například pamatujeme váš preferovaný jazyk, zvyšujeme pro vás relevanci zobrazovaných reklam, počítáme návštěvu stránek a pamatujeme si vaše nastavení provedená na stránce.