• Designové radiátory
  • Kontaktujte nás
    + 420 775 872 753
    Po - Pá: 9:00 - 17:00
  • Můj profil
  • 2 ks
    za 157 634 Kč
Designové radiátory - teplo a krása vašeho domova

Termostatické sety

Jako důležitá součást radiátorů jsou termostatické sety, které jsou pevně připojeny k trubkám, a díky termostatické hlavici můžete regulovat teplotu Vašeho radiátoru podle potřeby. Sety se skládají s několika částí, které jsou důležité pro správné zapojení a následné fungování radiátoru.

 

Svěrné šroubení :
Je důležité pro pevné připojení k trubkám a dělí se podle materiálu trubky.
Al/PE-X: Plastové trubky o průměru 16×2 mm
Měď: Měděné trubky o průměru 15 mm
Termostatická hlavice:
Důležitá část pro regulování teploty na daném radiátoru a musí být nasazena na termostatickém ventilu

Termostatický ventil:  
Reguluje přiškrcení nebo povolení ventilové vložky a tím zmenší nebo zvětší průtok teplé vody do radiátoru podle toho, jak nastavíte termostatickou hlavici.

PŘIPOJENÍ TERMOSTATICKÉ SADY

 

Důležitý faktor při výběru termosetu je umístění vstupu (přívod teplé vody) a výstupu (odtok ochlazené vody) u daného radiátoru. Dále zaleží na vedení trubek, zda Vám vedou ze zdi, nebo napřímo z podlahy.

Set úhlový – triaxiálníSet přímýSet rohovýRohový středovýPřímý středový

 

 

JAKÉ TYPY OHŘEVU MŮŽETE MÍT?

Vodní
Nejčastější způsob vytápění je pomocí rozvodů teplé vody v domě. Pomocí trubek z kotle Vám proudí teplá voda do otopného tělesa a vytéká zpět.
Elektrický
Je doporučován tehdy, kdy potřebujete pouze přitápět.
Kombi
Vhodný na přitápění tehdy, kdy již netopíte pravidelně (jaro, léto, podzim). Kombinuje předchozí dva způsoby ohřevu, které fungují nezávisle na sobě.
 
Soubory cookies používáme pro správné fungování naší webové stránky a jejích funkcí. Pomocí souborů cookies si také například pamatujeme váš preferovaný jazyk, zvyšujeme pro vás relevanci zobrazovaných reklam, počítáme návštěvu stránek a pamatujeme si vaše nastavení provedená na stránce.