• Designové radiátory
  • Kontaktujte nás
    + 420 775 872 753
    Po - Pá: 9:00 - 17:00
  • Můj profil
  • 2 ks
    za 157 634 Kč
Designové radiátory - teplo a krása vašeho domova

Řešíte rekonstrukci a nevíte jak začít?

KROK ZA KROKEM PŘI VÝMĚNĚ TOPNÉHO TĚLESA V DOMĚ.

V první řade doporučujeme výměnu radiátorů přenechat kompetentní osobě, která má zkušenosti a znalosti o topné soustavě.

Zde se dozvíte základní kroky, jak postupovat při výměně topného tělesa.

 

1. KROK


Zjištění stavu současné otopné soustavy, zdroji tepla, rozvodech a stavu budovy. Dále je potřeba si ujasnit, zda vyměnit celou otopnou soustavu, nebo její část, popřípadě opravit nebo koupit nové radiátory. Důležitý faktor otopné soustavy je Váš teplotní spád.

Nejčastějším teplotním spádem je 75/65/20 °C  (75 – Teplota, která vstupuje do radiátoru, 65 – Teplota, která vystupuje z radiátoru, 20 – průměrná teplota místnosti kde je umístěn radiátor). Při vyšším teplotním spádu je výkon radiátoru vyšší a při nižším teplotním spádu je teplota nižší. Následná výměna radiátoru za nový je velice jednoduchá. Stačí demontovat starý radiátor, popřípadě upravit přívod a následně namontovat nový radiátor.

2. KROK

Po zjištění stavu je zapotřebí si říci, jakou máte představu vzhledu u nové otopné soustavy. Můžete kombinovat deskové radiátory, designové, vertikální, horizontální, popřípadě různé atypické radiátory. Kombinace radiátorů, barev a způsobu připojení je důležitá pro celkový vzhled otopné soustavy a Vaši domácnosti.

3. KROK


Přenesení Vaši představy do reality. Po zvážení, jaký typ radiátorů chcete do svého domu, se řiďte podle následujících parametrů.

Rozměr
Důležitá věc při výběru je rozměr daného typu radiátoru. Pokud bude rozměr příliš veliký nebo naopak malý je možné, že nezapadne na místo, které potřebujete. U rozměrů se řídíme základní délkou a výškou radiátoru. Je možné u některých typů vyrobit na zakázku atypický rozměr, popřípadě zkosení či uchycení do prostoru.

Výkon
Snad nejvíce důležitý údaj u radiátoru je jeho výkon při určitém teplotním spádu. V případě, že Váš radiátor bude mít příliš malý výkon, nebude dostačující pro vytopení místnosti a bude zapotřebí přidat do místnosti další těleso. V opačném případě bude výkon příliš veliký a potenciál radiátoru nebude využit naplno.

Typ ohřevu
Dále je zapotřebí stanovit, jaký typ ohřevu u daného radiátoru chcete zvolit. Možnost vodního, elektrického anebo kombinovaného vytápění. Více informací o typu ohřevu naleznete ZDE.

Způsob připojení
Je potřeba stanovit, jak chcete mít různé radiátory připojeny. Pokud předěláváte celý otopný systém, doporučujeme se poradit s odborníkem tak, aby výsledek byl co nejhezčí a nejekonomičtější. Pokud neplánujete nový systém, je zapotřebí po konzultaci vybrat takové připojení, aby Vám pasovalo do současné otopné soustavy

Typy materiálů
Momentálně jde hlavně o design, kvalitu a ekonomickou stránku. Standardní materiál je používána ocel, dále může být chrom a nerez, doplněný o designový prvek jako je zrcadlo nebo sklo.

Barevné kombinace
Máte spoustu možností barevného provedení a provedení povrchu (hladká, matná, strukturovaná…..) Doporučujeme podívat se na orientační vzorník barev u daného radiátoru a zvolit barvu tak, aby Vám co nejlépe ladila do místnosti.

   

4. KROK

Poraďte se s firmou či topenářem, který Vám bude výměnu provádět, o detailech, možnostech a způsobu realizace.

5. KROK


Po schválení je k realizaci zapotřebí stanovit termín. Designové radiátory jsou vyráběny na zakázku, tudíž jejich výroba je nákladná jak finančně, tak časově. Standardní doba dodání se pohybuje okolo cca. 3 - 4 týdnů, u některých výrobců může výroba trvat i 6 -12 týdnů.


Více informací Vám rádi sdělíme na:

 Teď už přejeme hezký výběr radiátorů a zdařilou rekonstrukci.

 
Soubory cookies používáme pro správné fungování naší webové stránky a jejích funkcí. Pomocí souborů cookies si také například pamatujeme váš preferovaný jazyk, zvyšujeme pro vás relevanci zobrazovaných reklam, počítáme návštěvu stránek a pamatujeme si vaše nastavení provedená na stránce.