• Designové radiátory
  • Kontaktujte nás
    + 420 775 872 753
    Po - Pá: 9:00 - 17:00
  • Můj profil
  • 1 ks
    za 10 364 Kč
Designové radiátory - teplo a krása vašeho domova

 Vyberte kategorii, kterou potřebujete zodpovědět ohledně používání radiátorů, péči a reklamaci.

POUŽÍVÁNÍ DESIGNOVÝCH RADIÁTORŮ

Každý výrobce má stanovené podmínky pro používání jejich radiátorů. Podmínky jsou jednotlivě uvedeny u každého výrobce. Všeobecné podmínky pro použití radiátorů naleznete níže.  


VŠEOBECNÉ PODMÍNKY PRO POUŽITÍ RADIÁTORŮ

Radiátory jsou standardně navrženy a zkonstruovány pro vnitřní použití. Tedy pro vytopení interiéru/místnosti a popřípadě pro osušení textílie. Radiátory lze připojit na otopný systém, elektriku nebo na tzv. kombinovaný způsob (voda, elektrika).  U každého radiátoru jsou technické informace ohledně způsobů připojení a možného provedení.  Při pořízení je potřeba zohlednit maximální provozní tlak, který je uvedený v popisu a technickém listu u každého otopného tělesa.  


INSTALACE DESIGNOVÝCH RADIÁTORŮ

Vždy doporučujeme, aby instalaci prováděla osoba, která je oprávněná a způsobilá k montáži radiátorů (topenář, instalatér). V případě kombinovaného a elektrického připojení je potřeba dodržovat bezpečné zóny dle (ČSN 33 200-7-701), které naleznete u každého výrobce. Radiátory musí být připojené pouze na napětí 230V 50Hz do odpovídající zásuvky. Topná tyč musí být připojena pouze zespod na jedno ze dvou profilů. - Před použitím doporučujeme radiátor řádně odvzdušnit a zkontrolovat připojení či naplnění radiátoru. U elektrické a kombinované verze je potřeba zkontrolovat správné umístění topné tyče a tělesa do zón. Před montáží radiátoru doporučujeme přečíst si návod a postupovat jednotlivými kroky. Důležité je zkontrolovat váhu tělesa a postupovat bezpečně. U montáže nástěnných konzol doporučujeme přesně rozměřit kotvící body na materiál, který odpovídá bezpečnému zavěšení radiátoru (cihly, tvárnice, beton). V případě jiné skladby zdiva, doporučujeme konzultaci s pověřenou osobou. Radiátor nesmí být používán jinak než jako otopné těleso sloužící pro vytopení místnosti.  


ODVZDUŠŇOVÁNÍ RADIÁTORŮ

Radiátor by měl být před prvním použitím řádně odvzdušněn. Tento proces se provádí i při dlouhé odstávce topného systému. K tomuto procesu je používán tzv. odvzdušňovací ventil, který je součástí dodávky. Proces můžete provádět i tehdy, pokud máte pocit, že topné těleso netopí po celé jeho části, popřípadě topí málo. Příčina problému je vzduchová bublina v radiátoru, která se díky odvzdušňování dostává ven s radiátoru a otopné soustavy.  


PÉČE O RADIÁTORY

Zpravidla se radiátory čistí pouze běžnými prostředky pro domácnost, které neobsahují škodlivé látky (agresivní rozpouštědla, abrazivní prvky). Doporučujeme použít utěrky z mikrovlákna.   


REKLAMACE

Pokud radiátor nebyl poškozen špatnou manipulací a je zjevné, že chyba nastala ve výrobě, zajistíme vyreklamování Vašeho radiátoru a následné dodání nového produktu. Pokud nastala chyba při přepravě a radiátor Vám došel poškozen, musí být nahlášena vada na produktu a to nejpozději do 3 dnů od převzetí zásilky. Veškeré informace a podmínky reklamace naleznete v reklamačním řádu.


 
Soubory cookies používáme pro správné fungování naší webové stránky a jejích funkcí. Pomocí souborů cookies si také například pamatujeme váš preferovaný jazyk, zvyšujeme pro vás relevanci zobrazovaných reklam, počítáme návštěvu stránek a pamatujeme si vaše nastavení provedená na stránce.